Pomysły na wypoczynek nad Krutynią

Mazury każdego roku przyciągają turystów malowniczymi widokami oraz ciekawymi atrakcjami. Coś dla siebie znajdą tu zarówno miłośnicy przyrody, jak i osoby lubiące aktywny wypoczynek. Wybierając się w te strony warto zaplanować pobyt nad Krutynią.

Dlaczego Krutynia?

Krutynia to rzeka na Pojezierzu Mazurskim, która płynie przez rezerwat krajobrazowo-wodno-leśny. Jej wolny bieg, liczne zakola oraz bogata flora i fauna sprawiają, że okolicę chętnie odwiedzają turyści z całej Polski. Ciekawym pomysłem spędzenia wolnego czasu jest spływ kajakowy - szlak na rzece jest bardzo urozmaicony, a Krutynia często zmienia charakter, dzięki czemu wycieczka po niej będzie wspaniałą przygodą.

Cały szlak liczy aż 116 kilometrów, dlatego osoby chcące pokonać go w całości będą potrzebować ok. 9 dni. Oczywiście można zdecydować się na krótsze wycieczki, a ponieważ rzeka jest spokojna, chętnie kajakami pływają po niej rodziny z dziećmi, a także osoby początkujące. Dobrą bazą wypadową jest wieś Krutyń, w której bez problemu znajdziemy noclegi. Warto też pamiętać, że okolica ma do zaproponowania wiele innych atrakcji.

Co poza kajakami?

Spływy kajakowe Krutynią to nie jedyna forma aktywności, jaką warto wybrać przebywając w tej części Mazur. Turyści mogą też wypoczywać na świeżym powietrzu podczas pieszych wędrówek, wycieczek rowerowych oraz jazdy konno. Liczne szlaki i ścieżki rowerowe pozwalają obserwować przyrodę i nacieszyć się pięknymi widokami w parku krajobrazowym. Ponieważ oferta turystyczna jest bardzo urozmaicona, coś dla siebie znajdą nad Krutynią także osoby lubiące jazdę terenową czy paintball.

Większe grupy mogą zaś liczyć na zorganizowane zajęcia, jak np. zabawa w poszukiwanie skarbów, nocny spływ łodziami „pychówkami” czy loty widokowe balonem. Wiele ciekawych atrakcji do wyboru sprawia, że na Mazury chętnie przyjeżdżają zarówno osoby chcące podziwiać przyrodę i ceniące ciszę oraz spokój, jak i turyści lubiący rozrywki zapewniające adrenalinę – z całą pewnością każdy znajdzie tu ulubioną formę spędzania wolnego czasu.

Promocja!

Zorganizowane grupy szkolne, młodzieżowe przyjmujemy w promocyjnej cenie 80 zł nocleg z trzema posiłkami dziennie.

Dowiedz się więcej osobiście

Region

Wsród rzek spławnych Krutynia jest tym, czym Sopot wśród nadmorkich letnisk – legendą. Od wiosny do jesieni jest główną atrakcją Mazur.

Dowiedz się więcej

Pobyt

Organizujemy: rodzinny wypoczynek, pobyty grup turystycznych, warsztaty psychologiczne, szkolenia, imprezy firmowe, okolicznościowe, biesiady i ogniska.

Dowiedz się więcej

Domki letniskowe

Dla naszych gości przygotowaliśmy 25 komfortowych domków letniskowych. Przyjmujemy zwierzęta.

Dowiedz się więcej

Restauracja

Smaczne i zdrowie wakacje w Krutyniance, z tradycyjną, regionalną i polską kuchnią.

Dowiedz się więcej

Imprezy firmowe

Krutynianka to idealne miejsce dla Twojego Biznesu, gdzie można przeprowadzić szkolenie, warsztaty psychologiczne, oraz spędzić niezapomniane chwile podczas imprezy integracyjnej.

Dowiedz się więcej

Cennik

W Krutyniance nad Krutynią - wygodnie, aktywnie, smacznie i bezpiecznie spędzisz wolny weekend oraz swoje wakacje. Wszystkim gwarantujemy miłe spędzenie czasu na łonie natury. Bo cenimy Państwa czas i pieniądze!

Dowiedz się więcej
Zapisano!