Krutyń

Stara mazurska miejscowość położona w południowo-zachodniej części Mazurskiego Parku Krajobrazowego, wzdłuż najpiękniejszego odcinka rzeki Krutynia. Oddalona o 22 km od Mikołajek, 12 km od Rucianego i 23 km od 23 km od Mrągowa, jest świetnym miejscem do zwiedzania Mazur.

Wieś nad rzeką Krutynia powstała około 1500 roku jako osada myśliwska przy drewnianym zameczku wielkiego mistrza krzyżackiego. Od początku XX wieku stała się znaną miejscowością letniskową i tak jest do dziś. We wsi znajdują się zabytkowe chałupy drewniane z początku XX wieku, stodoła mazurska z końca XIX wieku.

Mieści się tu Dyrekcja Mazurskiego Parku Krajobrazowego i Muzeum Przyrodnicze. W 1934 roku spędzał tu wakacje Melchior Wańkowicz, a w latach 1951-1957 mieszkał tu Karol Małek, działacz mazurski, pisarz, folklorysta.

Rzeka Krutynia

Sa szlaki być może bardziej tajemicze, łatwiejsze lub trudniejsze, ale to rzece Krutynia wszyscy przyznają palmę pierwszeństwa. Od wiosny do jesieni jest główną atrakcją Mazur.

Region dawniej

Region dziś

Promocja!

Zorganizowane grupy szkolne, młodzieżowe przyjmujemy w promocyjnej cenie 80 zł nocleg z trzema posiłkami dziennie.

Dowiedz się więcej osobiście

Pobyt

Organizujemy: rodzinny wypoczynek, pobyty grup turystycznych, warsztaty psychologiczne, szkolenia, imprezy firmowe, okolicznościowe, biesiady i ogniska.

Dowiedz się więcej

Domki letniskowe

Dla naszych gości przygotowaliśmy 26 ogrzewanych domków letniskowych z łazienkami. Przyjmujemy zwierzęta.

Dowiedz się więcej

Restauracja

Smaczne i zdrowie wakacje w Krutyniance, z tradycyjną, regionalną i polską kuchnią.

Dowiedz się więcej

Imprezy firmowe

Krutynianka to idealne miejsce dla Twojego Biznesu, gdzie można przeprowadzić szkolenie, warsztaty psychologiczne, oraz spędzić niezapomniane chwile podczas imprezy integracyjnej.

Dowiedz się więcej

Cennik

W Krutyniance nad Krutynią - wygodnie, aktywnie, smacznie i bezpiecznie spędzisz wolny weekend oraz swoje wakacje. Wszystkim gwarantujemy miłe spędzenie czasu na łonie natury. Bo cenimy Państwa czas i pieniądze!

Dowiedz się więcej
Zapisano!